Milenijci si ne želijo običajnih in dolgočasnih služb, kjer ne morejo napredovati ali kjer se od njih pričakuje, da bodo pridne mravljice. Ne bojijo se stresa ali obremenitve, temveč dolgčasa v službi. Odraščali so v prepričanju, da so nekaj posebnega in že kmalu, ko dobijo službo, pričakujejo napredovanje. Tako o generaciji Y pripovedujeta strokovnjakinji Sara Brezigar, strokovnjakinja s področja strateškega upravljanja s človeškimi viri, raziskovalka in soustanoviteljiva Akademije Panta Rei ter Eva Boštjančič, vodja katedre za psihologijo dela in organizacije na Filozofski fakulteti.
Milenijjce opisujejo kot nestrpne, egocentrične, razvajene, a tudi inovativne, učinkovite in vztrajne. Odraščali so v drugačnem okolju in z drugačnimi vrednotami kot prejšnje generacije. Starši so jih vzgajali v prepričanju, da so nekaj posebnega, in tudi družba jih je postavljala v ospredje – posledično pridejo na delovno mesto s prepričanjem, da so nekaj posebnega in da bo delodajalec z njimi tako tudi ravnal. Ne razumejo, zakaj ne morejo dobiti vsega takoj in zato že v nekaj mesecih pričakujejo napredovanje.
Več o milenijcih in njihovem delovanju na delovnem mestu si preberite v prispevku, ki je bil pred kratkim objavljen na spletnem portalu 24ur.com.
Če pa bi si že danes želeli kaj več prebrati o tej temi, pa to lahko storite na naslednjih povezavah:
https://psihologijadela.com/2016/12/21/generacija-y-v-intelekti/
https://psihologijadela.com/2016/08/26/generacija-y-na-trgu-dela/
https://psihologijadela.com/2015/01/16/zakaj-je-generacija-y-nesrecna/
https://psihologijadela.com/2016/11/21/trg-dela-se-spreminja-kako-se-temu-prilagoditi-in-doseci-vrh/
https://psihologijadela.com/2016/09/23/generacije-na-delovnem-mestu/